Pozrite si výborné tipy na program

Pozrite si výborné tipy na program

(01) Túra na Veľký Choč

Veľký Choč je s výškou 1 611 m n. m. dominantým vrchom Chočských vrchov, viditeľný už od Štrby a z celej Dolnej Oravy. Vrchol je turisticky veľmi vyhľadávaný. Má tvar nepravidelnej pyramídy s početnými bralnými partiami. Z vrcholu Choča je vynikajúci kruhový výhľad. Jeho vrchol je porastený kosodrevinou, od Valaskej Dubovej má mierne stúpajúci tvar, kým zo severu a od Lúčok je v príkrom zráze.

Vrch bol ospievaný mnohými básnikmi, medzi inými aj P. O. Hviezdoslavom, ktorý pochádzal z Vyšného Kubína, ležiaceho priamo pod Veľkým Chočom. Choč je považovaný za jeden z najkrajších vrchov Slovenska.

(02) Oravský hrad – Oravský Podzámok

Oravský hrad (-normovaný názov; iné názvy: Oravský zámok, (hrad/zámok) Orava) je jeden z najkrajších hradov na Slovensku nachádzajúci sa v obci Oravský Podzámok. Je to výrazná dominanta oravského regiónu, patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska. Hrad je sprístupnený verejnosti denne od mája do marca.

Oravský hrad tvorí rad budov sledujúcich tvar hradného vrchu a brala. V roku 1556 sa dostal do rúk Thurzovcom, ktorí uskutočnili jeho najrozsiahlejšiu prestavbu. Svoju dnešnú podobu dostal Oravský hrad v roku 1611.

(03) Kvačianska a Prosiecka dolina – Prosiek,Kvačany

Prosiecka a Kvačianska dolina patria medzi najnavštevovanejšie lokality letnej turistiky v Liptove. Pre svoju nenáročnosť sú obľúbené hlavne u rodín s deťmi. Turistická trasa v tejto lokalite je, okrem mlynov Oblazy, vodopádu či drevených rozhľadní, doplnená aj o náučný chodník. Ten má až 12 zastávok, pričom na každej je umiestnená tabuľa so zaujímavými informáciami z geografie, biológie či histórie, týkajúcich sa tejto nádhernej lokality. Nenáročná poldenná túra dvoma zaujímavými dolinami v Chočských vrchoch. Začiatok aj koniec túry je v obci Prosiek, ktorá sa nachádza severne od vodnej nádrže Liptovská Mara.

(04) Vyšnokubínske skalky –
Vyšný Kubín

ermálne kúpalisko je vybudované na báze horúcich prameňov liečivých vôd, ktoré vyvierajú z hĺbky 1987 metrov (vrt bol vykonaný v roku 1987). Voda sa na povrch dostáva o teplote 62°C. Vodný park BEŠEŇOVÁ je ideálne miesto na načerpanie stratenej energie a vitality. Termálna voda blahodarne pôsobí na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, urologické problémy, má priaznivé kozmetické účinky a vďaka prvku lítium pozitívne pôsobí na psychiku.

(05) AQUA – VITAL PARK Kúpele – Lúčky

Aqua – Vital Park nájdete v areáli Kúpeľov Lúčky, ležiacich na Liptove pod Chočskými vrchmi. Celoročne otvorené kúpalisko ponúka vonkajšie bazény, aj s termálnou vodou, vonkajší aj vnútorný vitálny svet. Medzi vonkajšie bazény patrí sedací bazén s liečivou mineralizovanou vodou o teplote 36 °C až 38 °C a rekreačný bazén s vodnými atrakciami (28 °C – 33 °C). Pri vonkajších bazénoch sa nachádza ihrisko pre volejbal. Deti sa môžu zabaviť na trampolíne, preliezačkách a hojdačkách. V saunovom svete je k dispozícii fínska sauna, parný kúpeľ, Kneippov kúpeľ. Vo vnútornej časti si oddýchnete v delenom minerálnom bazéne s liečivou vodou (33 °C a 35 °C)

(06) AquaRelax Dolný Kubín Dolný Kubín

Aquapark AquaRelax je unikátne vodné dielo v centre Dolného Kubína. Jeho dominantou je Vodný svet s ponukou vodných atrakcií rôzneho druhu. V letnej sezóne majú návštevníci aquaparku k dispozícii aj vonkajší areál. Trávnatá plocha s rozlohou 200 m² v prírodnej scenérii ponúka detský bazén, športové ihriská a zapožičanie športových potrieb, nafukovacie atrakcie, lezeckú stenu, lanový park, detské ihrisko, šliapacie káry, slnečnú terasu s ležadlami a bufet s občerstvením.

Vodný svet ponúka pre návštevníkov vodné atrakcie rôzneho druhu. Veľký multifunkčný bazén pod základňou pyramídy s dĺžkou 26 metrov a šírkou 19 metrov. Hĺbka bazéna je od 110 do 130 cm. Teplota vody je 32 °C.Súčasťou bazénu a jeho okolia sú bublinkovače, masážna lavica pre 6 osôb, 3 masážne sprchy, vodný hríb, 6 masážnych trysiek, divoká rieka, hojdací záliv, ostrov, 2 vírivé vaňe s teplotou vody 36 °C, 4 vyhrievané lavice, 200 lehátok, 2 fontánky s pitnou vodou, 2 tobogány, dvojšmýklavka NIAGARA a relaxačná terasa na opaľovanie v letnej sezóne.

(07) Legendárna reštaurácia Marína – Dolný Kubin

Reštaurácia Marína má svoju tradíciu už od roku 1990 a vysoko nastavuje latku gastronómie na Orave. Jej poloha, priamo na Hviezdoslavovom námestí v pešej zóne, zaručuje nerušené prežitie romantických večerov ako aj obchodných rokovaní. Naša letná terasa sa stala šperkom na Kubínskom námestí a nenadarmo sa hovorí „Marína perla mesta Kubína“.

Reštaurácia Marína ako jediná na Slovensku zabezpečuje filmový catering a naši kuchári boli poctení varením pre mnohé hollywoodske hviezdy ako Richard Gere, Donald Sutherland, Angelina Jolie, Owen wilson, Morgan Freeman, George Cloney, Nicole Kidman, Colin Firth, Ben Kingsley.

(08) Skipark Kubínska hoľa – Dolný Kubín

Kubínska, ako sa toto lyžiarske stredisko skrátene prezýva, sa nachádza 8 km severozápadne od mesta Dolný Kubín, v pohorí Oravská Magura. Lyžiarske stredisko je situované v nadmorskej výške 720 až 1396 metrov, prevýšenie zjazdoviek dosahuje 676 metrov. Vrchol tratí ponúka výhľad na okolité horstvá, spomeňme Západné Tatry a Chočské vrchy.

Svahy s južnou expozíciou obsluhujú dve 4-sedačky (dĺžka 1332 a 1050 m) a osem vlekov, z ktorých polovica je vhodných aj pre začiatočníkov. Celková kapacita prepravných zariadení je 9000 pasažierov za hodinu. 9 upravovaných zjazdoviek má celkovú dĺžku 14 kilometrov a dve tretiny tratí sú technicky zasnežované.

(9) Vodná nádrž Liptovská Mara – Liptovský Trnovec

Liptovská Mara je vodné dielo medzi Liptovským Mikulášom a Ružomberkom, ktoré sa nazýva aj “Liptovské more”. Je súčasťou systému priehrad Vážskej kaskády. Celkovým objemom 360,5 mil. m3 je najväčšou vodnou nádržou na Slovensku.

Na Liptovskej Mare sú široké možnosti rybolovu, taktiež tu môžete absolvovať vyhliadkovú plavbu loďou z prístavu v Liptovskom Trnovci. V lete priehrada ponúka široké možnosti pre vodné športy ako kúpanie, člnkovanie, surfovanie, jazdu na vodných skútroch a iné.

(10) Aquapark Tatralandia – Liptovský Mikuláš

Tatralandia Holiday Resort patrí medzi najväčšie areály vodnej zábavy s celoročnou prevádzkou a ubytovaním na Slovensku, v Čechách a Poľsku. Aquapark Tatralandia sa rozprestiera v blízkosti mesta Liptovský Mikuláš, neďaleko západných Tatier na severnom brehu nádrže Liptovská Mara. V regióne sa nachádza množstvo kultúrnych pamiatok, so svojráznou ľudovou kultúrou a folklórom, ktorú obklopujú najväčšie slovenské hory – Vysoké a Nízke Tatry, Veľká a Malá Fatra, Chočské vrchy.

Počas letnej sezóny je k dispozícií 14 bazénoch s morskou, termálnou aj čírou vodou. Zábavu si užijete vďaka 26 toboganom a šmýkačkám, atrakciám vo Funparku, celodennému programu s najväčším animačným tímom na Slovenku, či letným eventom. Pod priehľadnou strechou celoročného Tropical Paradise sa skryjete v prípade nepriaznivého počasia, kde teplota vody ani vzduchu neklesá pod 30 °C.

(11) Drevený artikulárny kostol – Leštiny

Drevený artikulárny kostol je artikulárny evanjelický kostol v obci Leštiny, národná kultúrna pamiatka a lokalita Svetového dedičstva UNESCO. V kostole sa každú nedeľu konajú evanjelické Služby božie. Bol tu pokrstený aj Pavol Országh Hviezdoslav.Leštinský artikulárny kostol sa do dnešných dní zachoval v neporušenom intaktnom stave a v autentickom prírodnom prostredí. Svojou pamiatkovou hodnotou je jedným z najvzácnejších drevených sakrálnych objektov na celom území Slovenska. V roku 2008 bol kostol spolu s ďalšími slovenskými kostolmi zapísaný do zoznamu Svetového dedičstva UNESCO pod spoločným názvom Drevené kostoly v slovenskej časti Karpát.

(12) Vodný park Bešeňová

Drevený artikulárny kostol je artikulárny evanjelický kostol v obci Leštiny, národná kultúrna pamiatka a lokalita Svetového dedičstva UNESCO. V kostole sa každú nedeľu konajú evanjelické Služby božie. Bol tu pokrstený aj Pavol Országh Hviezdoslav.Leštinský artikulárny kostol sa do dnešných dní zachoval v neporušenom intaktnom stave a v autentickom prírodnom prostredí. Svojou pamiatkovou hodnotou je jedným z najvzácnejších drevených sakrálnych objektov na celom území Slovenska. V roku 2008 bol kostol spolu s ďalšími slovenskými kostolmi zapísaný do zoznamu Svetového dedičstva UNESCO pod spoločným názvom Drevené kostoly v slovenskej časti Karpát.

Všetky typy „Kam na výlet“ na Orave a Liptove

 • Zámok Vyšný Kubín – Horný kaštieľ (6km)
 • Kaštieľ v Hornej Lehote (6km)
 • Vrch Veľký Choč (7km)
 • Hviezdoslavov dom v Dolnom Kubíne (7km)
 • Oravské múzeum P.O. Hviezdoslava Dolný Kubín (7km)
 • Oravská galéria Dolný Kubín (7km)
 • Ski Park Racibor (7km)
 • Oravský hrad (7km)
 • Aqua – Vital Park – Lúčky (7km)
 • AquaRelax Dolný Kubín (8km)
 • Prosieckou a Kvačianskou dolinou (39km)
 • Skipark Kubínska hoľa (11km)
 • Bešeňová – Termálne srdce Liptova (28km)
 • Vrch, SkiPark, Ltný Park Kubínska hoľa (27km)
 • Hrad Likava (20km)
 • Archeologické múzeum v prírode Havránok (26km)
 • Vrch Minčol – Oravská Magura (25km)
 • Aquapark Tatralandia (34km)
 • Ski centrum Zuberec – Janovky (40km)
 • Náučný chodník Roháčske Plesá (45km)
 • SkiPark Ružomberok Malinô Brdo (24km)
 • Na Ostrý Roháč (50km)
 • Ski Park Racibor (13km)
 • Demänovská ľadová jaskyňa (38km)
 • Vodná nádrž Liptovská Mara (31km)
 • Lyžiarske stredisko Chopok Sever – Jasná Demänovská Dolina (45km)
 • Na Chopok Demänovská Dolina (45km)
 • Squashové ihrisko DOlný Kubín (11km)

 • Splavy a rafting Dolný Kubín (11km)
 • Oravská priehrada – Námestovo (40km)
 • Múzeum Oravskej dediny – Zuberec (40km)

 • Oravská lesná železnica – Oravská Lesná (49km)

 • Meander Aquapark Oravice  (52km)

 • Oravská galéria –  Centrum Dolného Kubína  (12km)

Kam na výlet - Orava

Kam na Výlet na Orave a Liptove (Veľmi pekne spracované)

Všetky tipy Kam na výlet v lokalite Orava
Kam na výlet - Orava
Kam na výlet - Liptov

Kam na Výlet na Orave a Liptove (Veľmi pekne spracované)

Všetky tipy Kam na výlet v lokalite Liptov
Kam na výlet - Liptov

Vybrali ste si z našej ponuky chatiek? Viete približný dátum príchodu? Viete počet osôb? Napíšte nám svoju požiadavku

Nezáväzná online rezervácia